Kompendium wiedzy o spółkach komandytowych

W ostatnich latach w Polsce możemy zauważyć znaczący wzrost liczby spółek komandytowych. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego 31 grudnia 2017 roku było w Polsce zarejestrowanych aż 30 654 spółek komandytowych. 10 lat wcześniej liczba ta wynosiła zaledwie 2 632. Najbardziej dynamiczny przyrost przypada na rok 2015 – odnotowano wówczas wzrost aż o 30,3%. W tym samym okresie liczba spółek z o.o. wzrosła jedynie o 10,8%. Zwiększająca się liczba osób wybierających tę formę prowadzenia biznesu dowodzi wysokiej atrakcyjności spółek komandytowych. Chcesz dowiedzieć się więcej ?

W zdobyciu wiedzy na temat spółek komandytowych przychodzi nam z pomocą trzecie wydanie książki „Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach”. Jest to jedyne na rynku praktyczne kompendium dotyczącej tej formy prowadzenia biznesu. „Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach” to zbiór 400 praktycznych pytań i odpowiedzi, które dostarczają szerokiej wiedzy na temat funkcjonowania spółki komandytowej poruszając problemy z zakresu prawa handlowego, prawa podatkowego i rachunkowości.

Dwa poprzednie wydania książki zostały wyprzedane w krótkim czasie. Widać zatem duże zapotrzebowanie na wiedzę z tego zakresu. W trzecim wydaniu znajdziemy aktualizację podstaw prawnych (stan prawny na 1 lipca 2018 r.), ale przede wszystkim kilkadziesiąt nowych pytań i odpowiedzi dotyczących działalności spółki komandytowej. Wśród nowości odnajdziemy kwestie, m.in. z zakresu dokumentacji cen transferowych i transakcji zawieranych pomiędzy podmiotami powiązanymi, źródeł dochodów wspólników będących osobami prawnymi i rozliczających się z CIT oraz schematów księgowych, stosowanych w szczególności pomiędzy spółką komandytową a jej komplementariuszem – spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Więcej informacji o książce znajdziesz na stronie: www.ksiazka.komandytowa.pl.

Autorami książki są prawnicy i doradcy podatkowi specjalizujący się w prawie handlowym, prawie podatkowym i rachunkowości. Prowadzą największy w Polsce portal poświęcony spółkom komandytowym Komandytowa.pl. Od momentu jego powstania (2011 r.) odwiedziło go blisko 700 tysięcy unikalnych użytkowników (ponad 2 mln odsłon).

Książkę można nabyć klikając tutaj.